Wdrożenie sprzedaży na rynki zagraniczne dzięki BaseLinker

Rozpoczęcie sprzedaży zagranicznej jest możliwe zarówno ze sklepem internetowym, lecz nie jest on konieczny. Dzięki BaseLinker możesz wystawić swoje produkty na prawie 30 zagranicznych marketplace. Najczęstszym wyborem jest eBay oraz Amazon, ale również warto zainteresować się pozostałymi, które zyskują coraz większą popularność i dynamicznie się rozwijają jak eMag, Erli czy Kaufland i inne. Pomożemy w integracji oraz konfiguracji niezbędnej do rozpoczęcia sprzedaży na marketplace.

Rozpocznij sprzedaż zagraniczną zanim zrobi to Twoja konkurencja.

Dlaczego jeszcze nie sprzedajesz za granicę?

Z przeprowadzonych analiz (451 Research Global Unified Commerce Forecast, 2018) wynika, że do 2022 roku zakupy dokonywane przez internet z kupcami spoza własnego kraju, będą stanowić 17,3% wszystkich transakcji online. Trend wynika z tego, że klienci na całym świecie coraz chętniej wybierają marki międzynarodowe podczas kupowania produktów w sieci.

Mimo zauważalnej tendencji, wielu sprzedawców nie rozszerza działalności poza granice swojego kraju. Dlaczego tak się dzieje?

Aby znaleźć odpowiedź na powyższe pytanie, Internet Retailer i Global E-Commerce Leaders Forum przeprowadzili ankietę (kwiecień – czerwiec 2019) wśród 111 marek detalicznych. Okazało się, że sprzedawcy nie podejmują działań międzynarodowych, ponieważ obawiają się przestrzegania przepisów bezpieczeństwa produktów, które różnią się w zależności od prawodawstwa obowiązującego w danym kraju. Jednak handel międzynarodowy często wydaje się bardziej niebezpieczny niż jest w rzeczywistości. Klienci z całego świata poszukują przecież nowych produktów, robiąc zakupy online, co jest dla nas gwarancją posiadania klientów. Ponadto transakcje międzynarodowe wcale nie są bardziej nieuczciwe i obciążone większym ryzykiem niż te odbywające się w rodzimym kraju. Jeśli więc dokładnie przeanalizujesz swoje nowe rynki zbytu i wybierzesz odpowiednie narzędzia i technologie do prowadzenia sprzedaży, możesz rozwijać swoją firmę szybciej, niż Ci się to wydaje.

Zaufaj naszemu doświadczeniu i rozpocznij swoją przygodę z ekspansją zagraniczną Twojej firmy już dziś, napisz do nas i zobacz, że jest to prostsze niż myślisz.

Napisz do nas

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK