Odprawa celna / Incoterms

Przejście odprawy celnej oraz znajomość międzynarodowych reguł handlowych może być problematyczne jeśli wcześniej odpowiednio się nie przygotowałeś. Pomagamy przy wybraniu najkorzystniejszego Incoterms dla Twojego importu oraz przy odprawie celnej.

Incoterms (International Commercial Terms) stanowią zbiór międzynarodowych reguł, które określają warunki sprzedaży. Ich stosowanie jest szeroko przyjęte na całym świecie.

Przede wszystkim określają obowiązki sprzedającego i kupującego. Ustalają, która strona odpowiedzialna jest za zorganizowanie transportu, odprawy celnej, pozyskanie dokumentów eksportowych czy importowych. Poprzez stosowanie reguł Incoterms określa się również podział ryzyka pomiędzy stronami. Za każdym razem wyznacza się jakie miejsce oznaczane jest jako miejsce dostawy i gdzie dokładnie ryzyko przechodzi ze sprzedającego na kupującego.

Nie ma tygodnia, w którym nie zgłaszają się do nas firmy, które zgodziły się na niekorzystne warunki dostawcy z Chin a teraz musza wydać kilka tysięcy złotych oraz istnieje ryzyko, że nigdy towaru nie zobaczą.

Wybierz mądrze warunki Incoterms oraz zleć odprawę celną doświadczonej Agencji Celej, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka i kosztów przy imporcie z Chin.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK