• Import z Chin

  Chiny to fabryka świata. Przez ciągły wzrost infrastruktury oraz innowacje technologiczne Chiny utrzymują pozycję największego eksportera na świecie. We współpracy z Polsko – Chińską Izbą Gospodarczą pomagamy przedsiębiorcom w wyzwaniu jakim jest import z Chin.

Oferta

Zakres naszych działań:

 1. Jeżeli poszukujesz w Chinach firm produkujących wybrany produkt, przygotujemy dla Ciebie listę firm. Wyszukujemy dostawców pod konkretny produkt lub branżę. Każdy raport jest przygotowywany indywidualnie. Lista zawiera ok.10 dostawców wybranego towaru.
 2. Wiele firm pada ofiarą oszustów podszywających się pod wiarygodne chińskie firmy. Aby uchronić Cię przed takimi sytuacjami oferujemy przygotowanie raportu handlowego na temat dowolnej chińskiej firmy.
 3. Wiele produktów, które chcesz importować z Chin do Unii Europejskiej będzie wymagało odpowiednich certyfikatów lub deklaracji zgodności na podstawie Dyrektyw Nowego Podejścia. Jeśli nie masz pewności, co do autentyczności przedstawianych przez Twojego chińskiego partnera dokumentów zleć nam ich potwierdzenie.
 4. Audyt fabryki w Chinach zalecany jest przed rozpoczęciem produkcji celem ujawnienia problemów przed rozpoczęciem produkcji. Uzyskasz przejrzyste dane na temat możliwości produkcyjnych chińskiego dostawcy, systemu kontroli jakości, zarządzania oraz procedur operacyjnych danej firmy. Audyt chińskiej fabryki umożliwi wybór sprawdzonego i odpowiedniego producenta.
 5. Inspekcja produktów pozwala wykryć ewentualne wady na początku produkcji, dzięki czemu jest czas na ewentualne zmiany w jej trakcie, a kontrola przed wysyłką potwierdzi jakość wyprodukowanych towarów, dzięki czemu masz pewność, że otrzymasz dokładnie to, na co się umówiłeś.
 6. W związku z obowiązującym chińskim prawem „first to file” (kto pierwszy, ten lepszy), często obserwujemy kradzieże znaków towarowych przez oszustów z Chin. Nie masz zarejestrowanego logo w Chinach? Oferujemy kompleksową pomoc w rejestracji znaku towarowego w chińskim urzędzie.
 7. W kontaktach z chińskimi firmami oraz w szeroko pojętym imporcie z Chin, często potrzebne są tłumaczenie z języka polskiego na język chiński lub chińskiego na polski. Świadczymy usługę tłumaczeń standardowych jak również podejmujemy się tłumaczeń specjalistycznych.
 8. Przygotujemy dla Ciebie profesjonalny dwujęzyczny (język chiński i angielski) kontrakt handlowy, który jest potrzebny przy imporcie z Chin. Bez kontraktu prawnego praktycznie niemożliwe jest dochodzenie swoich praw, gdy coś pójdzie nie po naszej myśli.
 9. Masz problem z chińskim kontrahentem? We współpracy z naszymi partnerami w Chinach sprawdzimy możliwości odzyskania należności oraz pomożemy w procesie windykacji.
 10. Przy większych kontraktach w negocjacji z chińskim partnerem warto mieć wsparcie zaufanego i doświadczonego partnera znającego zwyczaje, kulturę i język drugiej strony. Podejmiemy się negocjacji w Twoim imieniu.
 11. Przejście odprawy celnej oraz znajomość międzynarodowych reguł handlowych może być problematyczne jeśli wcześniej odpowiednio się nie przygotowałeś. Pomagamy przy wybraniu najkorzystniejszego Incoterms dla Twojego importu oraz przy odprawie celnej w Gdyni, Gdańsku lub Hamburgu.

Doradztwo
i konsulting

Świadczymy usługi doradcze i konsultingowe związane z szeroką tematyką handlu z Chinami. Prowadzenie interesów w Chinach wymaga odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, nasi eksperci są dla Państwa. Konsulting prowadzony jest telefonicznie lub jest możliwość przyjazdu do Twojej siedziby.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK